יום שבת, 28 בנובמבר 2020

האם הסוס שלך במצב יציב?

מספר הערות : 0

 האם אתה בטוח שהסוס שלך במצב יציב? טוב, אז כולנו רוכבי סוסים שמעו כנראה את זה אלף פעמים בעבר, אבל זה דווקא מעלה נקודה חשובה מאוד. האם הסוס שלכם באמת מתאים ובריא כפי שאתם חושבים? ישנם תנאים בריאותיים נפוצים שרוב הסוסים והריבים יחוו בשלב מסוים בחייהם. להלן כמה מהנפוצים ביותר, וכיצד תוכל לעזור לשפר את הסוס שלך.
דלקת פרקים


הסוסים דומים לנו, באמת, ועלולים לסבול מכמה מן המחלות והתנאים שאנחנו עושים. לדוגמה, הן בני אדם והן סוסים נועדים לתסיסים. המחלה מתפתחת בקצב איטי מאוד, ומתלבטת בין המפרקים. הוא עלול להפוך לכאוב ביותר ויכול להפחית באופן משמעותי את תנועת הסוסים. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם סימני דלקת מפרקים בסוסים היא לתת לחיה שלך תרופות נגד דלקת כדי לסייע במניעת כאב. גם עיסויים סדירים עלולים להקל במידה רבה את המתח ולהתאמץ באזור המושפע.
נקודתיים


כל כאב בטן בסוסים מוכר כקולני. מצב זה עשוי לנוע מכאב קל ונדירות ועד לנטייה כואבת שמתפתחת בבטן, המחייבת ניתוח חירום. תבחינו בכמה סימפטומים אם הסוס שלכם מפתח קולר, כולל גירוד על הרצפה עם פרסה, מנסה להשתין ולהסתובב על הרצפה כל הזמן. אם אתם חושדים שהסוס כקולר, התקשרו מיד עם הוטרינר שלכם. אפשר למנוע כאבי בטן, על ידי האכלת הסוס מעט ולעתים קרובות, ולוודא שיש להם אספקה קבועה של מים נקיים.
Thankwaly, VCSC אינו נפוץ מדי, אבל כל בעלי הסוסים צריכים לדעת את הסימפטומים שלו וכיצד לטפל בו. מאחר שמדובר במחלת עצבים ושרירים, הסימפטומים כוללים כאבי גב, שלעתים קרובות ניתן להבחין בהם בדרך שהם עומדים בה או מסרבים לעבוד בה. אם אתם חושבים שלסוס שלכם יש שסתום ויז'ים, כדאי ליצור קשר עם צ'ירו של בעל חיים ולהזמין אותם לעיסוי. זה צריך לעזור לפרוק חלק מהכאב שלהם. אם הסימפטומים ממשיכים אחרי עיסוי, אנא צרו קשר עם הוטרינר כדי לקבל טיפול נוסף.מחלת קושינג


מחלת קושינג קשורה לסוסים מבוגרים והיא תנאי הורמונלי, המשפיע על אדמת הבור. אם תבחינו בסוס שלכם, הוא איבד מעט משקל, הוא צמא כל הזמן, ושפוך הרבה מעיל שלו, אז הוא כנראה סבל ממחלתו. למרות שקצת ידוע על המצב המסוים הזה, עדיין קיימים מחשבי Tablet שיכולים לשלוט במחלה. תוכלו לקבל את הדברים האלה מהמחמד שלכם, ועליכם לקבל אותם פעם ביום לסוס שלכם. הוטרינר יעשה בדיקת דם לאחר שהסוס קיבל טיפול במשך ארבעה שבועות כדי לברר אם הוא עוזר. טיפול זה יכול להיות יקר מאוד וזוהי סיבה אחת מדוע חשוב כל כך להוציא את הביטוח לסוס.
לקבלת עצות נוספות על בריאות הסוסים, דבר עם הוטרינר שלכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה