יום שבת, 28 בנובמבר 2020

סוסים לקורסים

מספר הערות : 0

 כשהיית ילד והוריך לקחו אותך לרכיבה על סוסים כל פעם מחדש, וחלום על בעלות על הסוס שלך נראה כאילו היה רחוק ולא סביר להניח שלא תתמלא. אך כעת, ככל שגדל לגמרי, אתה תוהה אם זה רק הזמן לחלום על מציאות ולרכוש את הסוס שלך במתנה לעצמך ולבני משפחתך הצעירים.אתם יודעים שיש לכם זמן וכסף לעשות זאת, אבל האם כדאי לכם? האם סוס באמת מהווה את ההשקעה הנכונה? בבלוג זה נבחן בדיוק מה דרוש לך כשמדובר ברכישת סוס משלך ואם מדובר בתנועה הנכונה עבורך.


היסודות


לפני שתקבע רגל בחצר יציבה, הבה נבחן חלק מהמחקר שאתה עומד להכניס כאשר הוא מגיע לטיפול בסיסי בסוסים.


אלא אם יש לך אדמות רבות בעצמך, סביר להניח שתצטרך לשכור יציבות כדי להכיל את התוספת החדשה שלך. תן לעצמך הרבה זמן לקנות את היסודות שאתה צריך לטפל בסוס שלך כשהוא בבית החדש. דברים כמו גשרים וחסידות יכולים להמתין עד שתרצה לוודא שתתאים לסוס שלך כשהוא מגיע, כך שתוכל להישאר עם היסודות.


אורחי המלון נהנים משלל מברשות ומקרשי מאנה לחורשת, המבטיחים לאורחים גישה נוחה למיטות רבות. הדירוג היציבה שלך אמורה לאפשר לך להשתמש בצלליות ובמזלגות למטרות ריר, ולתת לך גישה לברורות גלגלים וכן הלאה.


אם הם לא מספקים אותו, ודא שהיציבה שלך מצוידת בלהבה ובהרגלי השקייה, מיכלי מי גשמים ישנים שהותאמו במיוחד לעבודה יעשו זאת.


וודא שיש שפע של חבלים, חצאי חצאי ושמיכות ישנות בחודשים הקרים, ואז מגיע החלק הכיפי: בחירת שדים.גודל אחד אינו מתאים לכולם


אם רכבת זמן מה, יהיה לך מושג טוב על הגודל ועל הטמפרטורה של הסוס שתוכל לטפל בו. אם אתם חדשים יחסית אז זכרו שהצעירים לא בהכרח טובים יותר ובעלי חיים רגועה יותר, ייתכן שזה רק מה שאתם זקוקים לו.


ראשית, תרצה לוודא שתעבור לסוכן סוסים בעל שם או יציב כשמדובר בקניית בעל החיים שלך. תרצו להגיע למקום שבו הרווחה של בעל החיים היא העדיפות הראשונה, והחיות נמכרות במצב של קצה עליון, בריאות וללא בעיות בסיס. אם אינך בטוח, בדוק באינטרנט באמצעות בעלים או מועדוני פוני כדי למצוא את ההמלצה הקרובה ביותר שלך.


לאחר מכן, בדוק את הניסוח של היסח הדעת שאתה משיב לו. לדוגמה, אם מישהו מתאר סוס כ"ירוק", בעל החיים קרוב לוודאי שהוא זקוק לאימונים רבים ויהיה עליך לשאול את עצמך אם יש לך את הכישורים או המומחיות כדי שזה יקרה.


לך ופגש בכל סוס שבכוונתך לקנות, לנסות ולבלות איתו קצת זמן. בדוק את הנימוסים שלו כאשר אתה מתקרב. האם הוא מחבק ומעמוד בכל זאת בעודך מסתובב סביבו או שהוא מנקר ונושך? סוס שירגע על הקרקע יהיה נסיעה קלה יותר ויאפשר לכם לגדול ולהתבגר איתו.

חיי בית


אם אפשר, נסה ובחר סוס שיגיע מרקע דומה לבית שבו יתיישב. סוסים מהגדרות כפריות שקטים, שפתאום מוצאים את עצמם בחצר יציבה ועמוסה עלולים למצוא את זה קשה לכוונון ולהתיישב עוד מעט. אינך יכול להיות איתם 24 שעות ביממה, לכן עליך לדעת שהסוס שלך אינו מצוקה, שכן הוא עומד בתנאים של סביבתו החדשה.


בדיקות תקינות


אל תחשבו אפילו על קניית סוס חדש, מבלי שבוצע בדיקה מקיפה של הבריאות. תזדקק לבדיקה לפני הרכישה על ידי הוטרינר, מתוך מחשבה שנדרשת PE לחמישה שלבים כדי לקבל ביטוח עבור בעל החיים שלך.


בנוסף, תצטרכו לבדוק את הסוס שלכם מפני פרטי הדרכון כדי לוודא שאתם נמכרים סוס המופיע בתיעוד. מסמך זה צריך גם להגדיר את כל החיסונים והבעלים הקודמים שהוא היה צריך לתת לך אינדיקציה טובה להיסטוריה שלו.


אם יש לך ספק לגבי בריאותו או בהסטוריה שלו, או אם נראה שפרטי הדרכון אינם תואמים, יהיה עליך להתרחק מהמכירה ולדווח למוכר על בעל חיים שאינו מוכר. המשטרה או ה- RSPCA עלולים להיות מעורבים בכך שהם חושדים שיש התעללות בבעלי חיים.


לאחר שכל הניירת תיחתם ותיכננו יציבה עבור הסוס שלכם, הגיע הזמן לקחת אותם הביתה. לאחר מכן תוכל למצוא אוכף ומגשר מתאים כהלכה, ותתחיל את תהליך הכניעה עם בעל החיים שלך.


רכישת סוס אינה זהה לקניית כל חיית מחמד אחרת. בתור התחלה, הוא יקר הרבה יותר וידרוש ביקורים יומיים כדי לעמוד בקצב ההאכלה, הגידול, ההכשרה והרכיבה. בעלות על סוס אינה פעילות סוף שבוע, ולמרות שייתכן ותהיה לך אפשרות להרשות לעצמך לשאת בעבדה מלאה או חלקית, האחריות עדיין מוטלת על כתפיך.


אם אתם קונים סוס, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא למצוא סוס שמתאים לרמת הניסיון והמומחיות שלכם. אלא אם כן אתה יכול להשקיע שעות בהכשרה של פוני לא מנוסה, אל תקנה ילד אחד קטן יותר מגיל חמש. תרצה גם לחשוב מי רוכב על הסוס שלך. יהיה לך או שאתה ילד קטן יותר, אתה רוצה גם ללמד. סוס ישן ושליו הוא אפשרות הגיונית במקרה זה.


זכור כמה הוצאות צפויות להיות מנוצלות על הסוס שלך. מן היסודות כגון מזון ומיטות ועד חשבונות הוטרינרים ודמי כניסה יציבים, ניתן להוסיף אותם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה