יום שבת, 28 בנובמבר 2020

מספר הערות : 0

 כשמדובר בבחירת דיאט לסוס שלכם, הוא נראה קיצוני מדי, גם אם אתם סובבים את כל חייך. ברגע שאתה נכנס לחנות, אתה מוקף בשקיות של כל הצורות, הגדלים והצבעים השונים, שכל אחת מהן היא אפשרות אחרת להזנת סוסים. כאשר אתה תוהה בחנות ומסתכל על כל שקיות ההזנה השונות, היא עלולה להפוך לקשה יותר ויותר מבחינת האופציה הטובה ביותר לסוס שלך.


זה נאמר, רק משום שהתיקים המרובים של הזנת הסוסים הופכים את הזנת הסוסים להיראות קצת מסובכת כדי לבחור את הזנת הסוסים, זה לא אומר שהיא חייבת להיות. מה שאתה בעד להאכיל את הסוס שלך הוא עבורך, זה רק מקרה של קביעת האפשרות הטובה ביותר עבור החבר בעל ארבעת הרגלים שלך. בהמשך נחשוב על כמה עצות ועצות שיסייעו לך להפוך את תהליך בחירת ההזנה הנכונה עבור הסוס שלך לקלה ופחות מלחץ.

קח בחשבון את גיל הסוסים שלך


כשמדובר בבחירת המזון הטוב ביותר לסוס שלך, חשוב להבטיח שתקח בחשבון את גילו. הדבר חשוב משום שגיל הסוס משפיע על הצרכים התזונתיים והתזונתיים הספציפיים שהסוס עשוי לקבל.


לדוגמה, אם הסוס צעיר למדי, הדרישות התזונתיות שלו קשורות לצמיחה והוא נוטה לדרוש יותר אנרגיה מאשר סוס ישן יותר. דרישות הגידול העונתיות גבוהות ביותר, ולכן רוב האכילה המיועדת לסוסים גדלים נוטה לחלבון של בין 14 ל-16 אחוזים. גם חומרים מתכלים אחרים, כולל ויטמינים מינרלסוליים, צריכים להיות מוגדלים במזון המיועד לסוסים צעירים, כדי לסייע בצמיחתם.


בעוד כשמגיע לסוסים מבוגרים, סוס אינו נחשב לבכיר עד שלא יוכל עוד לשמור על אותו מצב בגוף באותה דיאטה של המבוגרים. כך עולה, כי הסוס הפך לבכיר ודורש דיאטה מסויימת ככזו, על מנת להבטיח שהוא עדיין בריא. מזונות רבים המיועדים לסוסים מבוגרים קלים ללעוס וקלים לעיכול, יש להם גם תוכן סיבים גבוה.

מהו משקל הרזיה של הסוס?

אם אין לך גישה לקשקשים עבור הסוס שלך, האפשרות הבאה שלך היא לגרום לוטרינר לשקול את הסוס שלך כאשר ישלם ביקור הבא. אפשרות נוספת היא השימוש בקלטת משקל כדי להעריך את משקלו של הסוס. כדי למדוד את משקל הסוס שלך, כל שעליך לעשות הוא למדוד את אורך הסוס מכתף אל העכוז, ולאחר מכן למדוד גם את אגת הלב. כדי להעריך את משקלו של הסוס, עליך לבצע את המשוואה הבאה: ג'ירת לב (ס"מ) x אורך לב (ס"מ) x (ס"מ) המחולק ב-11,900 = משקל בקק"ג.


כלי שימושי נוסף בכל הקשור לקביעת צורכי המזון של הסוס הוא גם תוצאת מיזוג אוויר (BCS). ציון המזגן בגופו של סוס כרוך בהערכה ויזואלית של תחומי הסוס השונים, המסתכלת על אילו תחומים יש בהם שומן, כגון צלעות, צוואר ומאחורי הכתפיים. כיצד מרוח סוס על קנה המידה של אחד עד תשעה, כאשר המשמעות היא שהסוס הוא חסר משקל במיוחד ו-9 משמעו שהסוס אובן. שירותי קישוריות למידע עסקי סדירים יסייעו לכם להבטיח שהסוס שלכם יהיה על גבי הזנת הסוסים המתאימה.


איזה מזלג זמין לסוס שלך?

'פורז' כולל סוגים של חציר ורעשי וכן אי, והוא נועד לשמש כבסיס של הדיאטה של המשווה. הרעיון הוא שההזנה שאתה בוחר צריכה להשלים את הקילוח שכבר זמין לסוס שלך. לדוגמה, אם לסוס שלך יש גישה לרעבים ולחי באיכות, יהיה עליך להאכיל פחות תרכיז כדי לעזור להגיע לדרישות התזונתיות של הסוס. כמובן, הדבר תלוי גם ברמות הפעילות של הסוס.


שם תמצאו מדריך שיענה על כל מה שאתם צריכים לדעת בנוגע אליו עליכם לבחור את הדיאטה הטובה ביותר לסוס שלכם. קיימות אפשרויות בחירה שונות בכל הקשור דיאטה של הסוס, כך שמציאת הפעילות הנכונה אינה תמיד משימה קלה. עם זאת, המדריך לעיל אמור לעזור להפוך את התהליך לקל יותר ומלחיץ פחות. חשוב גם לזכור שאם אי פעם אינך בטוח לגבי מה להאכיל את הסוס, חשוב להתייעץ עם הוטרינר, שכן עליו להיות מסוגל לסייע לך לקבוע איזו דיאטה תהיה המתאימה ביותר לחבר המשווה שלך.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה