יום שבת, 28 בנובמבר 2020

יסודות: רווחתך בסוסים

מספר הערות : 0

ישנם מדריכים רבים באינטרנט המסבירים כיצד לחפש סוס. מהאורוות ועד לאילו פריטים אתה זקוק, אך האם אתה יודע מה לחפש כאשר אתה מחפש סוס? סוס הוא בעל חיים נפלא, וניתן לפתח איגרת חוב שלא כמו כל בעל חיים אחר, וככל שהזמן עובר, תוכלו לדעת מתי הסוס שלכם לא טוב או אולי להרגיש קצת עצוב. רווחתם של הסוסים חשובה כמו שלכם. ואם לפתח תחושה טובה של רווחתך חשובה לך, הרי שיש לכפל אותה בשביל הסוס שלך. תוכל להעביר את הרגשות שלך אם אתה לא טוב, אך הסוס שלך לא יוכל לעשות זאת. בריאות הסוס פירושה הפנימית והחיצונית, החל באספקת חומרים מזינים נכונה, כדי שתינתן להם הזדמנות הגונה לצאת החוצה ולמתח את רגליו או את אימוני הכושר. אז הנה כמה דברים שתצטרכו לחשוב עליהם אם אתם רוצים שתסתכל על הסוס שלכם כמיטב יכולתכם.האכלת הסוס שלך

הסוס שלך זקוק למספר רב ככל האפשר של חומרים מזינים וויטמינים, אך אין זה אומר שעליך להאכיל אותם כל הזמן. יהיה עליך לתכנן תוכנית האכלה, שתכיל איזון בין הויטמינים והמינרלים הנכונים. כמו שאנחנו מתעמלים ועלינו לשכך את גופנו מספיק כדי שנוכל לצמוח יותר חזק יותר, עליך לשאול את עצמך אם הסוס שלך מקבל מספיק ביחס לכמות העבודה שהוא עושה. אם הם פשוט רגועים במרפאה, האנרגיה שלהם זקוקה שונה באופן פרוע לסוס, המשתייך לאירועי סיבולת. יתכן שהם זקוקים לכפול בכמות הקלוריות. כמו שאנחנו עובדים קשה יותר, הסוסים מזיזים מדי כדי שהם יזדקקו ליותר מים וליותר מלח. חנויות האכלה יכולות לספק לכם מידע טוב על הצרכים של הסוס שלכם על בסיס משקלם. אבל כלל כללי של כמות האכלה של סוס תלוי בכמות כל לירה או בקילוגרם של משקל גוף. כמו כן, באפשרותך להשתמש במערכת ניקוד, כגון קנה המידה של הנקי, כדי לקבוע את הסכום המתאים עבורם. גיל הוא גורם נוסף, בדיוק כמו כשהיינו צעירים היינו זקוקים ליותר אנרגיה. סוסים צעירים יותר זקוקים לשינה קלציום וזרחן כדי לפתח את הרקמה והעצמות שלהם, וסוסים ישנים יותר עשויים להזדקק לשינוי דיאטה, מאחר שבעיות מטבוליים עלולות להתפתח מאוחר יותר בגיל.

מחפש את רווחתך הנפשית של הסוס

על אף שייתכן כי הרשימה אינה עומדת בראש סדר העדיפויות שלכם, יש לוודא שהסוס שלכם ממורמר מבחינה נפשית כחיוני, על מנת להבטיח שהוא מוזן כראוי. סוסים הם למעשה יצורים של הרגל. הם מסתמכים על שגרת-השגרה, ואם השגרה תישבר, הם עלולים להפוך לחרדים. על-ידי הגדרת שגרת המתאימה ללוח הזמנים שלך, ועל-ידי לחיצה עליו, אתה עושה יותר למען רווחתם הנפשית מאשר אתה מבין. אם יש מקרים שבהם אינך יכול להישאר בשגרה, כגון הזנה, ודא שיש לך חבר להשתלט.

הם צריכים גם להקל על השעמום, במיוחד אם הם נמצאים ביציבם לאורך כל היום. אפשר להביא צעצועי סוסים כדי להשאיר אותם תפוסים, אבל אם בועטת דלת היא אחד הרגלים שלהם, זה עלול להזיק למפרקים שלהם לאורך זמן. סוסים רבים לומדים את ההרגל הזה כאמצעי של תסכול, ואם הם חולקים אורווה, זה הרגל שיכול ללמוד בקרוב עם המפתחים. QuitKick הוא מוצר שימושי מאוד בנסיבות אלה. הסוס שלכם יורה בשתי זרמי מים, וסוס זה יבעט בדלת או בקיר. המים הם מזיקים אך מלמדים אותם לקח יקר ערך, כך שניתן יהיה לא ללמוד את התבנית.

טכניקות מושכלות אחרות כוללות הקמת רשת על גבי החציר, כך שהן יאכלו במשך זמן רב יותר, במקום לאכול את כולן תוך כדי הליכה, לקק מלח נתקע, וגם דלי תפוחים במים; היא מעודדת אותם לשתות יותר מים בנוסף לגירוי הנפשי. אם תציעו את האורחים בשפע, תוכלו גם לראות אותם בדרך אחרת, כך שתקבלו שפע של גבעות וצמחיה כדי לראות את הדלת היציבה שלהם. חברות כגון Ranch Marketing Associates מעניקות לסוסים חוגים, ואם אתה מחפש מקום המציע גירוי חזותי לסוס שלך, דרגות יכולות להיות יתרון גדול גם עבורך, במיוחד אם אתה מחפש מקום לפרוש אליו. תעלות וחללים פתוחים חשובים כל-כך לצנרת הסוס, והמרחב הפתוח מעניק להם מספיק מקום לעשות את הנקודה הבאה.


הפעלה

כשמזג האוויר גרוע והם יציבים להם זמן רב מדי, הם מחויבים להרגיש כאילו נשפכו זמן מה. הם ירצו למתוח את רגליהם ברגע שהם יוכלו, ואם אתם מעוניינים לממש את הסוס שלכם כהלכה, כהכנה לאירוע או רק כדי לפרוץ זמן אבוד במהלך החורף, תוכלו להתאמן במרווחים. בדומה לנו, עולם טוב, הוא נהדר לסוסים לבנות מהירות וכוח. דוגמה אופיינית היא שהסוס ידלג בין קונוסים שחלם כ-50 רגל זו מזו, ואז יתאושש לאט לאחר מכן ל-50 רגל הבאה, ואז יספוג לרצועות. הסוס יתחיל לצפות את המעיין שיתמקד בו, והתרגיל בעוצמתו יסייע לספק לו דם וחמצן לשרירים. תרגילים אחרים כוללים את האנגבאן, שימוש בכמה מוטות מוגבהים או קופסא.


רווחתם של הסוסים שלכם היא דבר שיש לקחת בחשבון בכל הווריאציות, לא רק את הסוסים הכלליים. אם אתה מעוניין בסוס בריא, בהתחשב בבריאות הנפשית, כמו גם בבריאות הפיזית, יעזור לסוס שלך לחיות חיים ארוכים ושמחים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה