יום שבת, 28 בנובמבר 2020

הכנת המלון היא הכול!

מספר הערות : 0

 מאז ההצגה האחרונה כמעט ולא רכבנו תנועה מסוימת, לא כתף, לא חצי מעבר. אנו פועלים כמעט באופן בלעדי לתוספת. אחרי שהוא מסתובב, יותר עגול, יותר ישר, יותר על הסיכה, יותר על האחוריות. יכולנו להטות את הכתפיים לאין ספור, אין ספור מעברים לצעידה במקטרת, אין ספור חצי מעברים. ובכל זאת, עם זאת, בקושי נשפר את הביצועים הכוללים שלנו.חאפל יודע את משרתו, הוא מכיר את העזרים הכתפיים, הוא שונא את הרדוף ביד ימין, אבל עדיין יודע מה זה אומר. לפעמים זה רק שהמסייעים לא מגיעים אליו מהר מספיק, כי הוא פשוט לא מגיב מהר מספיק. בגלל שהוא נשען על צד אחד, כי יש לי יותר מדי פימה ביד שמאל, כי... יש הרבה סיבות לכך שתנועות מסוימות אינן מהוות 10 – לא בבית ולא במופעים (אין ספק שהן לא במופעים). אז מה שאנחנו צריכים לעשות הוא לעבוד על תוספתו. הוא צריך להיות רך ומגיב, שתי הידיים עובדות גם יחד ומנסה להיות ישר ככל האפשר. זה מה שעבדנו בשבועות האחרונים. הרגשתי כאילו נזרקת חזרה אל היסודות. הרגשתי כמו אידיוט. בכל פעם שהוא דחף את הידיים שלי בכוח, כשזה לא היה הפסקה מושלמת. טרוט-און - עצור - התנגד שוב מפני שהייתה התנגדות. עושים את הדברים שוב מאות פעמים, כי לא שילמנו מספיק תשומת לב לפרטים האלה בשנים האחרונות - התהום, השנים, כי לפעמים אנחנו לא מכינים את עצמנו מספיק טוב! אנחנו מבצעים מעבר שאינו 100% - הוא 80% או פחות והתוצאה היא 60% בהצגות - כשיש לנו יום טוב. אנחנו לפעמים (אנחנו רוצים ארצות-הברית - אני ואתה!) לבחור לרדת בדרך הקלה - כי לעשות את זה בצורה מושלמת יותר עבודה - לא רק בשביל הסוס (כן, האפל שואל: האם באמת צריך לעשות את זה גם עכשיו אחרי שלא צריך לעשות את זה בשנים האחרונות?) גם לנו. בהיותי מודע לכך שכשאני מפסיקה להיפטר מהאוהב שלי או לתפוס את בקבוק המים שלי, אני מרשה לחפל לעצור במצח שלו, מיד קם את ראשו (במהירות האור - ביושר!) והיותך בסדר אחהה יכולה לשחק עכשיו ג'ירפה, זה כאב - באמת! אתם צריכים לגלות איפה אתם מרמים - ואוי, מצאתי מאות דרכים לרעוב לאורך השנים - לא לעזור לחאפל מספיק במעגלים קטנים - כן, זה אני, שלא אחזה אותו במעברים - כן, אני שוב, לא החזרתי מספיק עיניים על האחוריים - כן, תפסו אותי בידיים אדומות.


אין ספק שהסוסים יכולים לבצע ללא יסודות אלה - אנו הוכחה לכך, אך הם אינם יכולים לעשות זאת במיטבם. כשמתמקדים ביסודות כמו תוסף, התנועות מגיעות בקלות - סוס סופר גמיש וישר יכול להזיז את העורף ואת האחוריות לכל מקום שתרצו.

הכנה לתנועה כלשהי היא המפתח בהדרכה - לא רק כאשר מתמקדים בתוספי תזונה, קצב, בהירות, אלא גם כאשר אתה נועל את השסע לפני תנועה מסוימת. ההכנה חשובה יותר מהתנועה עצמה. לדוגמה, אם תכינו שצריך פיראט, הפיראטים יקרו בצורה כמעט קסומה. מה שעשיתי היה לעשות ככה: לישון, לישון, אלוהים, ללכת לפיראטים. מה עליכם לעשות: ללכת, ללכת יותר, לעצור יותר מחצי, אחורי יותר, עוד חצי, כתף, כתף, אחורי פעיל, אחורי פעיל, איידס לפיראט הליכות - בוצע! רכיבה על מבחי רווה אינה רק רכבה על התנועות - היא מתנועה לתנועה! ההתמקדות ביסודות (כלומר, בהירות) בין שתי תנועות היא חלק מההכנה לתנועות הבאות. זו גם הסיבה שתמיד אמרתי שהפינות הן חבריך (קרא עוד על ההצלחה ממש מעבר לפינה כאן). ידעתי שחשוב להתכונן, לרכיבה בפינות, לנצל את הזמן בין התנועות. פשוט לא ידעתי איך - אבל עם העבודה של השבועות האחרונים, יש לי כמה כלים חדשים בתיבת הכלים שלי.


אנו נמשיך לעבוד על יסודות אלה במשך השבועיים הקרובים. בסוף השבוע האחרון של השבוע הבא תוצג לכם מופע. ולאחר מכן יתחיל אימון החורף. עם יותר עבודה והדגשה ביסודות. היסודות שעלינו להתכונן לאתגר הבא שלנו - השינויים בטיסה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה