יום שבת, 28 בנובמבר 2020

טעויות מרכזיות שבוצעו על-ידי 'ביצים'

מספר הערות : 0

 רכיבה על סוסים היא פעילות מתקדמת שבוצעה על גבי סוס: תנועה של איזון ושל שותפים קצביים. בעבר היה זה אמצעי תחבורה נפוץ, אך כיום הוא עוסק בכיף, במסורת או בספורט. תחרויות בעלות מסורת ארוכה מתקיימות זו בזו, וספורט של כמה צאצאי רכיבה נפוץ.רכיבה על סוסים היא פעילות מלהיבה מאוד, המעבירה את כל שרירי הגוף, עובדת על נשמת הרוכב ודורשת ריכוז תמידי. בנוסף לבילוי, לרכיבה על סוסים יש השפעה חיובית מאוד על התפתחותו של הילד ועל מצבו הגופני והנפשי, ואילו היא עשויה לשמש גם למטרות טיפוליות (אוטיזם, אנשים בעלי מוגבלויות, היפר-אקטיביות, חרדה, תיאום תנועה, שיפור הריכוז).


רכיבה על סוסים היא ספורט מיוחד מאד, שכן ידידכם מעולם הספורט אינו כלי או חפץ אינמונו כאן, אלא קולוסוס של חצי טון עם תחושות ומחשבות פרטיות משלו. לא תמיד קל להבין את עצמך עם הסוס, אבל ברגע שבעל החיים מתחיל לשתף איתך פעולה, הוא הופך לידידך הטוב ביותר. לפיכך, הספורט יהפוך ליותר מאימונים, מרוצים, מדליות או כסף. היא הופכת להט לכל החיים.


רכיבה על סוסים היא אמנות. אתם זקוקים להרבה שנות פעילות כדי ללמוד, ליהנות ולהרגיש את הפעילות. זוהי התוצאה הנפלאה של ההרמוניה בין אדם לסוס, שניתן להרגיש אותה רק לאחר חיים שלמים של למידה. נפלא שרכיבה על סוסים היא תוצאה של תקשורת אינטנסיבית עם החיים, שבהם בעל חיים חזק הרבה יותר, שבעצם רוצה לברוח, מעביר את השליטה לאדם.


אסור לנו להתעלל באמון של בעל החיים! עלינו לאהוב, לכבד, לעודד את הסוס בסבלנות, בדיוק כמו ילד קטן. בנוסף לספורט אחר, רכיבה על סוסים יכולה להיות כיף רב. כמובן, רק במקרה שאתם יושבים על סוס שהוא ידידותי ואתם מרגישים בנוח. סוסים קלים לשימוש, ידידותיים ומהירים מאד, ולכן הם ידידים אידיאליים לשחק בהם. אבל ילדים נוטים לטעות כאשר הם מתחילים. רכיבה על סוסים למתחילים מעולם לא הייתה קלה. בקווים הבאים נדון על הטעויות שנעשו בדרך כלל על ידי מומחים, ומדוע רעיונות מקצועיים לרכיבה על סוסים הם חיוניים:1. צעצוע של Tippy עומד


ילדים טועשים זאת לעתים קרובות במהלך הנסיעה הראשונה שלהם. כאשר המהירות גבוהה, צעצוע של Tippy הופך את הסוס לבלתי נוח כשהאוכף עומד. הסוס עלול להיטלטל ולהרים את הידית, וכך לנסות לצייץ בזמן הנסיעה.


2. רגליו רדמות עוד יותר


הדבר עלול להתרחש כאשר הרוכב אינו משתמש במגפיים המתאימות לרכיבה על סוסים והוא מרחיק את רגליו מהעצם החצובה. הדבר עלול להיות מסוכן לילדים ולהורים, לכן מומלץ מאוד לקנות מגפיים מתאימים.

5. מבט על סוס


רוכבי סוסים, כמו תלמידים רבים שמחפש כיף זול, עשויים להביט לעתים קרובות בסוס שלהם, משום שהם התרשמו כל-כך מהנוף המרשים שלהם. רוכבים מנוסים עושים זאת רק כאשר צווארם נכופף.


6. טפטוף את הכף


מידע על סוסים למתחילים: משיכה חזקה מדי של החבל עלולה לגרום לתסכול רב על הסוס, לכן עלינו לשים לב ולהזהר. הרוכב העליון מצווה על הסוס כשהוא רוכב עליו. הסוס יתרגל לזמן לחבלים, כי הוא לא מרגיש כלום או לוחץ את ראשו כדי להתחמק מהבובה והלחץ.


רכיבה על סוסים היא ספורט שניתן להתפתח לאומנות עם הענווה, העמידות וההתמדה המתאימים. אל תתעלו על שיעורי רכיבה על סוסים עבור ילדים, ובלי המידע החיוני על סוסים וערכת כישורים בסיסיים, רכיבה על סוסים עלולה להיות מסוכנת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה