יום ראשון, 29 בנובמבר 2020

מספר הערות : 0

 האם הסוס שלך פועל בצורה לא נורמלית בזמן האחרון, אולי מלטפת את הראש או מסרבת לעשות דברים שבדרך כלל עושים בקלות? האם הרגלי השינוי תמיד מובילים חזרה לאותו צד או "נודדות" כאשר הפינות עוגלות בכיוון אחד? אם יש לך הוטרינרית, רופאית ומטרידה ואין שום דבר רע באופן רפואי בסוס שלך, הסיכויים שהוא סובל מסיבובים של שרירים, קשיחות וכאב כרוני נמוך, שכולם יכולים לעזור בטיפול בעיסוי סוסים.להלן כמה סימנים לכך שהסוס שלך יוכל להשתמש במס"ח כאשר נשללו ממנו בעיות רפואיות או טראומה:


● ראש טוסס


● גידול


● באגים


● בעיטות


● קרחת (מסרבת לנסוע או לקפוץ)


● "גיבוי קר" (יש לערות מאחור כששמיכה או אוכף מונחים עליה)


● נגד הסיביות


● בעיות לבוש


● "נודדות" בזמן מהלכים מסוימים או בכיוונים מסוימים


● לבינף את הראש


● קמצן את הקדחים, כמו ליפוף


● סירוב להרים את הרגליים


● קושי באיסוף


● ארכנאיות כללית או אי-יכולת ריכוך, במיוחד אם חדש


עיסוי השוטים הוא גם תרופה גדולה לפציעות ידועות עם סוס או כאב שיורי מטראומה ישנה וסאדלים שצורתם פגועות. בנוסף, ייתכן שיהיה זה מתאים תחת פיקוחו של הוטרינר שלכם, המחלים סוסים מקוליק או מכורבלים ("מחלת בוקר שני") ומסייעים להעניק לכם את הסיכוי הטוב ביותר להתאוששות מלאה.


אם אינכם מכירים את טיפולי המסאז', זוהי צניעות משלימה הפועלת בתיאום עם גופתו של הסוס, על מנת לסייע בשיקום מהיר של הניתוח, פציעות הקטסטרופיות ובלאי קל כמו מאימונים כבדים. ככל שהסוס שלכם תחרותי יותר או פעיל יותר, כך הוא זקוק לעיסוי קבוע וטוב. ניתן לבצע עיסוי השוואנים על כל סוס כמעט בכל ענף רכיבה.


ישנם סוגים רבים של עיסוי השוואתי הנלמד על-ידי תוכניות מזוכות, אך רובם דומים בכך שהם מספקים רחיץ מלא בזנב לסוס. הוא פועל מתוך דיו וקשיחות ושחזורים, או אף מגדיל את טווח התנועה. עבור מתחרים בריאים, העיסוי שומר על אודם והנוח, ועבור סוסים פצועים הוא מאיץ את ההתאוששות. אצל סוסים מסוימים, טיפול במסאג'-מסאז' יכול לשפר את הביצועים.


עיסוי השוואות עובד על ידי מספר מנגנונים. היא מאיצה את המחזור, ומביאה תאי ריפוי לאזורים פצועים או בשימוש יתר (כמו אלה עם הרבה חומצה לקטית מאימונים כבדים) ומסייעת למנוע רעלים. הוא יכול להפחית את הנפיחות ואת הנפילות הקשורות לשברים ולספק מתיחות עדינות במפרקים.

העיסוי מסייע גם לשחרר את הסוסים מאדורינו, שהם הורמונים טבעיים המסייעים לחסום כאב. סוסים יוצרים לעיתים קרובות לולאות של כאב בגופם, שם הם מחזיקים במתח (לעתים קרובות בצוואר) כשהם סובלים מכאבים. המקום שבו הם מאחסנים את כל המתח הזה הופך מכאיב, והלולאה מתחילה. על-ידי עידוד ייצור ימי תמיכה, עיסוי השווים יכול לעזור באופן משמעותי לשפר את מצב הרוח של סוסים שעלולים להיות אורבים או לא מעוניינים עקב חוסר נוחות.

העלייה במחזור יכולה להיות גדולה על מנת לגרום לעיכול להתרגש שוב לאחר אפיזודה של קולר ולשחרר שרירים הדוקים כאשר סוס מתרועע. מומלץ להביא את הווטרינר שלכם לקבלת עיסוי עם תנאים אלה, כמו במקרה של הריון או סוס שסובל ממייסד/למיניטריס. לא ניתן לבצע עיסויים לסוסים בתנאי עור מזוהמים או ממאירים, העלולים להתפשט במהירות רבה יותר דרך זרם הדם, כתוצאה מעיסוי.

אם אתה חושב שהסוס שלך יכול ליהנות מעיסוי, עליך לשוחח עם כמה ממטפלים בעיסוי סוסים באזורך כדי לארגן דיון ניסיון. בין אם אתם רוצים להעניק לסוס את הסיכוי הטוב ביותר בתחרות לאומית או פשוט לשפר את סיכוייהם להתאושש מפציעה בשביל, טיפולי מסאז' הם רק הטיפול המושלם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה